Microsoft'un OneDrive, Amazon Drive, DropBox, GitHub ve Google Drive'ları, bu modern bilgisayar çağında resimlerimizi, dokümanlarımızı, dosyalarımızı ve klasörlerimizi nasıl sakladığımıza, paylaştığımıza ve yedeklediğimize çok katkıda bulunan birçok uygulamadan sadece birkaçı. Bu uygulamalar tamamen bulut teknolojisine dayanır; buradaki veriler uzak sunucularda depolanır ve her nerede ve ne zaman olursa olsun buradan kolayca erişilebilir hale gelir. Bulut teknolojisini, dosyalarımıza uzaktan erişebilmemize izin verdiğimiz kadarıyla takdir etmemize rağmen, dünya çapında, teknolojiyi zararlı ve yaygın olarak gereksiz olarak düşünen birçok hükümet var.


Bazıları, hizmetin engellenmesi için bile, kötü niyetli bilgisayar korsanlığı yoluyla hükümete sızmak ya da hükümetin işleyişi için hayati önem taşıyan bilgileri çalmak için kullanılabileceklerinden korkuyorlar. Özellikle iş için seyahat ediyorsanız ve kullandığınız yedekleme hizmetinde sakladığınız bilgilerin bazılarına erişemiyorsanız, bu sizin için çok talihsiz olabilir.
Kısıtlı erişim temel olarak, ihtiyacınız olan bulut hizmetini sunan uygulamaların çoğunu kara listeye alan belirli bir ülkede bulunan İSS'lerin bir sonucu olarak ortaya çıkmaktadır. Bu tür kısıtlamalarla uğraşmak için, ihtiyacınız olan şey ya bağlantınızı şifreleyen ve İSS'nin çevrimiçi olduğunuz şeyi belirlemesini zorlaştıran bir çözümdür. Bu sorunu çözmek için mükemmel çözüm, güvenilir bir VPN hizmetinin kullanılması olacaktır. Bununla birlikte, günümüzde mevcut olan çeşitli VPN servis sağlayıcılarının sayısıyla, Bulut Depolama için en iyi VPN'yi bulmak oldukça zor olabilir.


2018'de Bulut Depolama için En İyi VPN

VPN AÇIKLAMASI

Sanal Özel Ağ, birbirine bağlı ve kullanıcıların saldırıya uğrama korkusu olmadan güvenli bir şekilde veri aktarmalarına izin veren bir dizi sunucudır. Bunu, sizin hakkınızda casusluk yapan veya çevrimiçi olduğunuzu bilerek endişelenmenize gerek kalmadan, coğrafi kısıtlanmış kanallara ve sitelere erişmeyi mümkün kılan güvenli bir kanal olarak düşünün.
Böyle bir ağa bağlandığınızda, nerede olursanız olun değiştirmek istediğinizde IP adresinizi değiştirebileceğiniz anlamına gelir. Bir örnek olarak, geldiğinize ve Dubai'ye yerleştiğinizi hayal edelim. Arap sermayesinin en yüksek İnternet sansür düzeylerinden birine sahip olduğu biliniyorsa, uzaktan depolanan dosyalarınıza göz atmak için Dropbox gibi bir hizmete erişmeye çalışırken sorun yaşayabilirsiniz. Bu sorunun üstesinden gelmek için, güvenilir bir VPN sağlayıcısını tanımlamanız, hizmetlerine abone olmanız ve daha sonra İnternet kısıtlamalarının olmadığı bir ülkedeki ağındaki bir sunucuya bağlamanız gerekir. Bunu yapmak, IP adresinizi Dubai’de olduğunuzu yansıtan bir sanal değere dönüştürmek anlamına gelir;
VPN hizmeti kullanmanın bir sonucu olarak birçok fayda vardır. Bu tür bir hizmete abone olmak, öncelikle bağlantınızın şifreli ve iyi bir şekilde güvenli hale getirileceği anlamına gelir. Ayrıca, dünyanın neresinde olursanız olun, coğrafi olarak kısıtlanmış sitelere ve kanallara erişebileceksiniz. Ayrıca, ISS'niz hakkında sizi endişelendirmeden web'de gezinebilirsiniz.
BULUT HIZMETLERI IÇIN EN İYI VPN

Artık, güvenilir bir hizmetin sizin için neler yapabileceğini biraz anladığınıza göre, Cloud Storage söz konusu olduğunda pazardaki en iyi üç VPN sağlayıcısına bir göz atalım.
1. EXPRESSVPN

VPN , müşteri hizmetleri ve kullanıcı deneyimi açısından en iyiyi sunmak için iyi tanındığı için VPN sağlayıcıları listemize katılıyor . Müşteri hizmetleri ekibine canlı mesajlaşma servisiyle ulaşılabilir ve her zaman karşılaştıkları konularla ilgili müşterilere yardımcı olmaya hazırdır. Sunucu ağları da etkileyici. 1000'den fazla şehri 140 şehir ve 90 ülkeye yayılmış durumda.
Kullanıcılar, 256-bit AES şifrelemesi ve en çok kullanılan dört VPN protokolünden birini seçme seçeneği sayesinde ExpressVPN'den askeri sınıf güvenlikten yararlanmayı beklemelidir. Servis ayrıca, arkadaşınızı hizmete tanıtıyorsanız ve onun için kaydolursa, mevcut aboneliğinizin her ikisinde de ücretsiz bir kullanım ayı elde edeceğiniz cömert bir sevk programına sahiptir. Diğer hizmetlerle karşılaştırıldığında, ExpressVPN pahalı bir alternatif olarak düşünülmektedir. Bu nedenle, hizmetlerine abone olmadan önce 30 günlük para iade garantisi tekliflerini denemek akıllıca olacaktır.
2. NORDVPN

NordVPN , paranızın karşılığını alacağınız bir diğer özelliktir. Panama'da bulunan hizmet, herhangi bir veri saklama kanununun yetkisinden uzaktır. Dolayısıyla, göz atma geçmişinizin saklandığı kayıtlardan endişelenmenize gerek yok.
NordVPN'in sunucuları muhtemelen hizmeti diğer sağlayıcılara karşı en güçlü kenara verir. Pek fazla hizmet, dünya çapında yaklaşık 62 ülkede bulunan 4000'e kadar erişilebilir sunucuya sahip olduğu kadar büyük bir ağa sahiptir. Onların büyük bir sayı, servisin, şifrelemenin seviyesini artırmak için trafiğin iki sunucudan aktarıldığı çift VPN gibi seçenekler sunmasına izin verir. Kullanıcılar, sunucularını, yaptıkları işin türüne göre optimize etmeyi de seçebilirler. NordVPN, kullanıcıların aktarım veya torrent yapma gibi aktiviteler için tercihleri ​​belirlemesine izin verir ve bu, işleri daha kolay hale getirmeye yardımcı olur.
3. IPVANISH

Şimdilik bir süredir var olan bir sağlayıcı olarak, ipwanıs muhtemelen müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için gereken hizmet seviyesi hakkında iyi bir fikre sahip. Servis, ihtiyacınız olan her şeyi tespit etmeyi kolaylaştıran yalın bir grafik arayüze sahiptir ve bu, cihazınızın iOS, Windows, Mac veya Android işletim sistemlerinde çalışıp çalışmadığını belirler.
Güvenlik, VPN protokolünüz için seçenek olarak OpenVPN, PPTP, L2TP ve IPSec ile birlikte endüstri standardı 256 bit AES askeri sınıf şifrelemenin kullanıldığı hizmetle üst düzeydedir. Hizmetin, 1000'den fazla sunucunun her birine atanan en az 10 IP adresi, 60'tan fazla konumda yayılmış olduğundan, herhangi bir coğrafi kısıtlanmış siteye erişme konusunda sorun yaşamamalısınız. Servisi deneyebilir ve 7 günlük para iade garantisi teklifiyle ilk önce gereksinimlerinize nasıl uyduğunu görebilirsiniz. Bu sayede, kaydolduktan sonra neler girdiğinizi tam olarak bilirsiniz.
EN İYI BULUT VPN'LERINE İLIŞKIN SONUÇ

Bulut bilişim ile yapabildiğiniz şeye yakın olan başka bir veri depolama biçimi yoktur ve bu nedenle bulut hizmetlerinin burada kaldığını söylemek güvenlidir. Bir kullanıcı olarak, nerede olursanız olun dosyalarınıza erişmenizi engellememenize izin vermemelisiniz. Bir VPN edinin ve yalnızca klasörlerinize değil, coğrafi olarak kısıtlanmış olan çeşitli sitelere ve kanallara da garantili erişimden yararlanın.