Rüyada Görülen Hamilelik

rüyada gebe olduğunu görmek, hamile kadın bakmak, ne demektir, anlamı, açıklaması, ile ilgili bilgiler burada meleklerEbu Said El Vaaz e göre; bir kadinin kendini hamile olarak görmesi mal, bir erkegin kendisini gebe görmesi keder ve kederdir. Rüya sahibi erkek ya da kadin olsun, gebelik görmek karninin büyüklügü nispetinde mal ve dünya nimetlerine delalet eder.

Demin balig olmamis bir çocugun kendisini gebe görmesi babasi ile ve küçük kizin gebe oldugunu görmesi de annesi ile yorumlanir. Kirmani söyle diyor: Rüyasinda hamile oldugunu görenin finansal artar. Karisinin hamile oldugunu görebilen, dünya mallarindan bir sey ister.
Gebelik gerek erkek ve gerek kadin için her durumda hayirlidir. Hayvanlardan birinin hamile oldugunu görmek hayir ve menfa attir.
Bir baska rivayete görede: Rüyada hamile oldugunu gören kadinin, malinin artmasina, övülmeye, izzet ve serefe nail olmaya isaret eder. Erkegin, kendisini hamile oldugunu görmesi, insanlardan gizledigi ve ortaya çikmasindan korkulari agir bir endişe ve kedere isaret eder.
Hamilelik, lüzum erkek lüzum disi olsun, rüyayi gören kimse için dünyaca olan fazlaliga isaret eder.

Rüyada gebe kadını görmek, endişe ve kedere ve gizli islere isaret eder. Erkeklerin hamileligi, alim için ilminin fazlaligina, meslek sahibi için hiç kimsenin yapamayacagi bir seyi yapmasina isaret eder. Ara Sıra de erkegin hamileligi, onun üzüntü ve kedere düsmesine isaret eder. Bazen de hamilelik, ask ve muhabbete isaret eder. Ara Sıra de rüya, erkekle kadin arasini bir yerde birlestiren kimseye yahut hastaliga veya evine hirsiz girmesine ya da çaldigi bir seyi sahibinden gizlemesine isaret eder.
Rüyada erkegin hamileligi, kendisini iple helak etmesine isarettir. Bazen, o kimsenin yaninda yabanci ölülerden sevdigi bir kimse defnedilir. Ara Sıra de, mümkün olmayan seylere yardim etmekle yalanci olur. Bazen, bozuk iman ve itikadim gizler.
Bekar kizin kendisini hamile olarak görmesi, kendisi yüzünden ailesine gelecek ugursuzluk ve siddete isaret eder. Bazen de o kizin bulundugu yerde hirsiz ve yangin gibi meydana gelecek kötülüge isaret eder. Bazen de o kiza cin dokunmasina veyahut kendisine münasip ve layik olmayan birisine nikahlanmasina ya da uzun müddet evde kalmasina isaret eder.
Kisir kadinin veya hayvanlarin erkeginin hamileligi, senenin kitligina, haynn azligina, hirsizlar tarafindan gelecek fitneye serrin çok olmasina isaret eder. Kisir kadinin yahut erkek hayvanlardan birisinin bir hayvan dogurmasini görmesi, ser ve siddetin gitmesine ve bir korku ve üzüntünün meydana çikmasina isaret eder.
Bir kimse kendi haniminin gebe oldugunu görse dünya metasindan bir sey özlem etmesine isaret eder.
Kendisinin gebe oldugunu görebilen kimsenin mal ve dünyasindaki ziyadelige isaret eder.
Hamilelik, lüzum kadin gerekse erkek için her halde iyidir. Dul kadin ve genç kizin kendilerini hamile görmeleri, evlenmelerine isaret eder.


*