Estée Lauder “Parfümü, kolunuzu yukarı kaldırıp tam önünüze sıkın ve yarattığınız koku bulutunun içine girin. Bu Nedenle binlerce parfüm molekülü vücudunuzun her yerine konacaktır”Nerelerde Ve Ne Şekilde Kullanmalıyız

Ceset
Parfümler kokularını dağıtmak için sıcaklık, hareket gibi faktörlere gereksinim duyarlar. bu nedenle parfüm sürmek açısından vücudun bir takım bölgeleri ayrıcalıklıdır:
Sıcak ve nemli noktalar. Koltuk altları, göğüs araları, ense, kulak arkaları ve göbek.
Kanın pozitif pompalandığı noktalar. Bilek içleri, şakaklar ve boyun. Hareketli noktalar. Dirsekler ve diz içleri.

Saçlar
Saçınızı parfümlemek istiyorsanız, öncelikle pak olmalarına dikkat edin. Kokuların birbirine karışmaması için şampuanınızı kokusuz olanlar arasından seçin. Saçlarınız kısa ise saç diplerinize, uzun ise uçlarına sıkmanız tatmin edici olacaktır.
Küçük bir Önerge:
Saçınızı fırçalamadan önce fırçanıza biraz parfüm sıkın.

Giysiler
Parfümler pamuklu, yünlü gibi doğal lifle dokunmuş kumaşlarda fazla kalıcıdır ve kuytu yayılır. Sentetik liflerde yayılımı ve kalıcılığı azdır. Parfümün en kalıcı olduğu dokular ise kürkler ve muslin kumaştan üretilmiş eşarplardır. Giysiler parfümlenebilir fakat tesadüfen yok:
- Parfümünüzü ceket ve mantoların astarlarına, etek ve elbiselerin etek baskılarına sıkın.
- Katiyen giysilerinizi ayrı parfümler sıkmayın. tekrar tekrar sıkılan parfümlerin molekülleri iyi bir karışım oluşturmaz ve fena bir tesir uyandırır.
- Ipekli giysilerinize parfüm sıkmayın, daimi lekeler bırakır.
- Eğer parfümünüzü sık sık değiştiriyorsanız, yalnızca vücudunuzu parfümlemekle yetinin. Koku zaten giysilerinize de sinecektir.
- Mücevher ve bilhassa incilerinizin yakınında parfüm kullanmayın: Parfümlerdeki içki mücevherlerin parlaklığını değil eder ve incileri sarartabilir.
- Kıyafet dolabınızı parfümlemeyi unutmayın.

Ufak bir Önerge: İç çamaşırlarınızın bulunduğu dolap ya da çekmeceye parfümünüzle nemlendirdiğiniz yünlü bir bez parçası koyun. *