Apple, 2018 model iPhone serileri için hazırlıklarına çoktan başladı. Yeni iPhone modelleri için son girişimin Samsung ile anlaşmak olduğundan söz etmiştik. Apple OLED ekranlar için yine Samsung ile anlaşmaya varmıştı. 2018 iPhone modelleri için ekran anlaşmasının da yapılmasının ardından, yavaş yavaş sona yaklaşmaya başladı. Tanıtımın ne zaman yapılacağını kesin olarak bilemiyoruz ancak en geç sonbahar aylarında tanıtımın yapılması bekleniyor. Hal böyle olunca belli olan detaylara sürekli yenileri ekleniyor. Son olarak ise fiyatlar ortaya çıktı.
2018 iPhone Fiyatları Nasıl Olacak?

Paylaşılan bilgilere göre yeni iPhone modellerinde fiyatlar satışa göre düzenlenecek. Özellikle yüksek fiyatlardan şikayet eden kullanıcılar için önemli adımlar atıldığını göreceğiz. İlk olarak 2.nesil iPhone X akıllı telefonlarının fiyatından söz edelim. Kaynaklara göre bu modelin fiyatı 899 dolar olacak. Mevcut iPhone X akıllı telefonlarına göre 100 dolar daha ucuz bir telefon gelecek.

2018 iPhone modelleri içerisinde yer alacak bir başka model ise iPhone X Plus olacak. Bu modelin fiyatı ise 999 dolar olarak belirlenmiş. Mevcut iPhone X ile aynı fiyat sunulmuş olacak. Bunun dışında bir sürpriz model daha göreceğiz. Kimi kaynaklara göre iPhone X SE olarak adlandırılan bu modelinin ise 799 dolar olacağından söz ediliyor. Fiyatları bir özet geçelim.

  • nesil iPhone X — 899 dolar
  • iPhone X SE —- 799 dolar
  • iPhone X Plus —- 999 dolar

Bakalı yeni modeller için son fiyat iddiaları nasıl bir etki oluşturacak.